Lidl Polska: dbamy o to, aby traktować wszystkich klientów równo

Obserwujemy rynek i widzimy, że w koszyku kilkunastu artykułów ceny w konkurencyjnej sieci potrafią się różnić o kilkanaście złotych w różnych lokalizacjach. To jest dla nas nie do pomyślenia – mówi Michał Nowaczyk, członek zarządu, CFO w Lidl Polska.

Amerykanie budują kadry jądrowe w Polsce – to szansa dla naszej gospodarki

Polska ma szansę stać się ważnym graczem na europejskiej mapie energetycznej. Nowe możliwości otwiera współpraca z amerykańskimi partnerami przy budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, która powstanie na Pomorzu.

Inwestowanie w przyszłość: innowacyjne technologie kluczem do osiągnięcia celów środowiskowych

Dla osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto do 2050 r. kluczowe będą zielone innowacje. Są to często rozwiązania wysokiego ryzyka o dużym wpływie. Dlatego też wspieranie innowacji w sektorze technologii środowiskowych wymaga zintegrowanego podejścia - od badań i rozwoju po wsparcie adaptacji rynkowej - aby w pełni wykazać potencjał tych rozwiązań i ograniczyć ryzyka związane z komercjalizacją. Podczas gdy obecne uwarunkowania polityczne i prawne potencjalnie sprzyjają wdrażaniu nowych, nawet przełomowych technologii środowiskowych, praktyka pokazuje, że jest inaczej. Na szczęście są na rynku dostępne narzędzia, które mogą to zmienić.

Wszystko opiera się na wspólnocie wartości

O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

Naszą siłą jest różnorodność

Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.

Nasza Ziemia to nasza przyszłość

Jakość relacji z naturą przekłada się na jakość naszego życia. Celebrowaniu ich obu poświęcony jest specjalny dzień w roku – 5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska.

Ścieżką SMART do innowacji. Fundusze Europejskie dla dużych przedsiębiorstw

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w Ścieżce SMART w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Adresatem tego działania są duże przedsiębiorstwa, które mogą starać się o łącznie 890 milionów złotych dofinansowania innowacyjnych projektów.

Dlaczego warto mieć AI w telewizorze

Możliwości nowych technologii i sztucznej inteligencji w telewizorach pozwalają dziś nie tylko „poprawiać” jakość filmów i programów sprzed lat, ale także zarządzać z jednego miejsca całym domowym ekosystemem Smart Home.

Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka

Przez aplikację mobilną, serwis internetowy, telefon i w placówce – w Biurze Maklerskim Pekao klienci sami mogą wybrać najdogodniejszy sposób zakupu detalicznych obligacji skarbowych.

Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Różne możliwości na różne potrzeby

W ofercie Biura Maklerskiego Pekao można znaleźć sześć rodzajów oszczędnościowych obligacji skarbowych. Każdy papier ma swoje specjalne oznaczenie. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie opcję?

Ranking. Rainbow z najpopularniejszym blogiem o podróżach

Spośród blogów podróżniczych w serwisach e-commerce blog biura podróży Rainbow przyciąga najwięcej czytelników - wynika z raportu firmy Elephate.

Ratunek przed roztrwonieniem majątku

Bez wątpienia bezpieczeństwo rodzinnego majątku oraz kwestie podatkowe będą jednym z istotnych elementów kształtujących ocenę nowej instytucji, jaką jest fundacja rodzinna.

Narzędzie skutecznej i bezpiecznej sukcesji

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja 2023 r. Oznacza to, że po prawie pięciu latach prac koncepcyjnych i okołolegislacyjnych wreszcie w Polsce będą mogły powstawać fundacje rodzinne. Co należy o nich wiedzieć?

Autopoprawka do ustawy o filarach rodzinnego majątku

Obecnie procedowana jest nowelizacja ustawy o fundacji rodzinnej. Propozycje zmian dotyczą kwestii podatkowych i mają na celu zarówno liberalizację uchwalonych już przepisów, jak i ich zaostrzenie w pewnych obszarach.

Rating ESG, czyli drogowskaz do zrównoważonego rozwoju firmy

Ratingi ESG pozwalają zmierzyć efektywność oraz ryzyko danego przedsiębiorstwa w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego. Choć są dobrowolne, to przystąpienie do oceny pozwala z wyprzedzeniem zwrócić uwagę na wdrożenie istotnych wymagań, które stopniowo stają się obowiązkowe – pisze Anna Burza, ekspertka Banku Ochrony Środowiska.

Chmura jest jednym z fundamentów elastyczności przedsiębiorstwa

Można postawić tezę, że dla firm to już nie jest podróż do chmury, tylko rodzaj kontrolowanego wyścigu. Ważne jest, żeby zobaczyć rozwiązania chmurowe przez pryzmat szans i możliwości, jakie one tworzą – przekonują Marcin Ziółkowski, partner associate w zespole transformacji chmurowych Deloitte, i Piotr Mechliński, partner associate w zespole analityki danych i AI Deloitte.

Jak walczyć ze smogiem? Jednym z dobrych rozwiązań są gazociągi!

Jakość powietrza w Warszawie i podwarszawskich gminach jest problemem zarówno dla mieszkańców, jak i włodarzy miast.